Jak prawidłowo szczotkować zęby?

Należy ustawić włosie szczotki wzdłuż brzegu dziąsłowego /powinno przylegać do powierzchni zębów i brzegu dziąsła / pod kątem około 45 stopni. Niewielkimi ruchami okrężnymi powinno się czyścić kolejno po dwa, trzy zęby. Podobnie niewielkimi ruchami okrężnymi czyścimy wszystkie powierzchnie zębów.


szczprzed.gif Jak należy ustawić prawidłowo szczotkę szczbok.gif szcztrz.gif
Korzystną alternatywą jest używanie do czyszczenia zębów szczotki elektrycznej dobrej firmy. Przedstawiona na poniższych ilustracjach to szczoteczka elektryczna firmy Braun Oral-B Control Ultra.  Dzięki ultraszybkim ruchom oscylacyjnym główki szczoteczki pasta zamienia się w mikropianę, która dociera do trudno dostępnych miejsc zęba oczysczając te powierzchnie. Przy stosowaniu elektycznej szczoteczki nie potrzeba stosować specjalnych metod szczotkowania,należy tylko z b.lekkim naciskiem presuwać główkę szczotki na kolejne zęby i ich poszczególne powierzchnię.Rozmiar:  bajtów Rozmiar: bajtów Rozmiar:  bajtów


Rozmiar: 2572 bajtów       Ostatnią wprowadzoną nowością firmy Oral-B jest szczoteczka elektryczna
3D Plak Control. Nowością jest dodanie ruchu pulsacyjnego o częstotliwości 20.000 ruchów na minutę, do istniejących wcześniej ruchów oscylacyjno-rotacyjnych.

Rozmiar:  bajtów Rozmiar: bajtów Rozmiar: 5634 bajtów

Ruchy pulsacyjne (20.000 ruchów na minutę) łagodnie poruszają (luzują) płytkę nazębną na wszystkich powierzchniach zębów i wzdłuż linii dziąseł podczas gdy ultraszybkię ruchy oscylacyjno-rotacyjne (7.600 ruchów na minutę) skutecznie usuwają płytkę nazębną. Nowa szczoteczka Braun Oral-B 3D osiągnęła lepsze wyniki w testach klinicznych na usuwanie płytki nazębnej niż dotychczasowy model Ultra. Używam tej szczoteczki i uważam, że rezultaty są bardzo dobre.

Rysunki na podstawie materiałów reklamowych Oral-B